Саджанець винограду Вальок
Садж. винограду
Вальок
Головна / Вітрина /

Столовий, білий, дуже раннього терміну дозрівання.
Вальок
Вальок
Саджанець винограду.





Властивості сорту:
- Вік саджанця: 2-3 роки.
- Вага ягід: 12-16 грам.
- Вага грона: 0,6-2,5 кг .
- Морозостійкість: до -24С.

Столовий, білий, дуже раннього терміну дозрівання.
У наявності
195 грн.
Додати
Опис зовнішнього вигляду
Кущі сильнорослі.
Лози потужні, але гнучкі. Визрівання пагонів хороше. На кожному з них формується 1-3 грона. Листя середніх розмірів, насичено-зеленого кольору. На нижній поверхні видно легке опушення.
Грона великі, вагою 1,5-2,5 кг, щільної структури.
Ягоди великі, овальної форми. Довжина становить 35 мм, ширина – 26 мм. Одна ягода важить 12-16 грам. Іноді зустрічаються плоди масою до 25-30 грам. Виноградини мають жовте забарвлення, яка красиво переливається на сонці. За смаковими якостями Вальок вважається одним з кращих столових сортів винограду.
Смак ягід солодкуватий з легким мускатним і грушевим ароматом.
М’якоть містить велику кількість соку, цукристість якого знаходиться на рівні 17-18%.
Шкірка відрізняється високою щільністю. Однак вона досить тонка і при їжі не відчувається.
Характеристика сорту
- Рослини сорту характеризуються великою силою зростання.
- Урожайність висока. При дотриманні правил агротехніки з одного куща можна зняти 20-30 кг плодів.
- Лози витримують зниження температури повітря до -24 градусів.
Опис захворювань винограду
Мілдью.
Висока вологість і рясні дощі в літній період провокують розмноження спор грибка. Спори, потрапляючи на листя, розростаються, переходять на пагони, бруньки і в результаті можуть охопити весь кущ.
Основні симптоми мілдью – це прозорі масляні плями на зовнішній стороні листя і білий наліт на внутрішній поверхні.
Головна умова перемоги над хворобою полягає в забезпеченні провітрювання лози: своєчасне видалення пасинків, обрізка листя.
Допомагають справитися з мілдью розчини на основі мідного купоросу і гашеного вапна. Найчастіше застосовується бордоская суміш, яку досвідчені виноградарі радять купувати в магазинах. Самостійно приготований розчин з відхиленням в рецептурі може спалити виноградне листя.
Оїдіум.
Грибкове захворювання покриває листя і пагони винограду нальотом попелястого кольору. Ягоди на уражених гронах тріскаються і гниють. Щоб уникнути поширення захворювання на весь виноградник хворі пагони видаляються.
Щоб Виноград ВАЛЬОК / valyok не захворів хворобами винограду таких як : мілдью , оїдіуму та сіра гниль їх необхідно своєчасно обробляти системними препаратами.
Способи розмноження
Розмножувати сорт можна декількома способами. У кожного з них є свої плюси і мінуси.
- Найбільш часто розмножують посадкою саджанців. Цей спосіб відрізняється простотою. Достатньо всього лише придбати саджанець і висадити в яму. Недоліком такого методу розмноження є можливість отримання врожаю тільки на третьому або четвертому році зростання. Садити саджанці винограду сорту Валек можна в квітні або жовтні. Для посадки слід викопати яму глибиною не менше 80 см. Після цього взяти 2 відра перегною, перемішати з такою ж кількістю викопаної грунту і висипати в яму. Коли грунт просяде акуратно поставити молоду рослину в лунку, засипати землею і рясно полити. Для запобігання випаровування вологи грунт навколо штамба можна закласти мульчею. З цією метою використовуються підручні засоби, такі як підстилковий солома, тирса або скошена трава.догляд за виноградом валек.
- Наступний спосіб – щеплення пагона до підщепи іншого куща. Головний плюс методу полягає в швидкому зростанні куща. Перші плоди можна дегустувати вже наступного року. Мінус сорти – якась гібридизація. Отримати кущі з точними сортовими характеристиками практично неможливо.
- Ще один метод розмноження – використання відводів. Цей спосіб може бути використаний тільки при наявності на ділянці вже зростаючого винограду сорту Валек. При цьому на кущі вибирається один з найсильніших пагонів, гнеться до грунту і засипається землею. Приблизно через місяць він вкорениться і стане повноцінним саджанцем, який можна пересаджувати.
- Найменш популярний спосіб розмноження – вирощування куща з кісточки. Він є досить витратним за часом, тому не полюбився багатьма виноградарями. Для цього потрібно взяти кілька великих кісточок винограду і посадити їх у грунт. Найчастіше захід проводиться в приміщенні, шляхом посадки в горщик з родючим грунтом. Після проростання молоду рослину пересаджують у відкритий грунт. Отримати повноцінний саджанець можна тільки на другому році, відповідно плодоносити кущ почне через 4-5 років після посадки кісточок.
Переваги і недоліки
Головними плюсами даного сорту є наступні ознаки:
- висока приживлюваність;
- стійкість до морозів і хвороб;
- відмінні показники врожайності;
- смачні, солодкі, великі і міцні ягоди і грона;
- тривалий термін зберігання;
- дуже привабливий естетичний зовнішній вигляд грон і ягід;
- високий відсоток запилення;
- короткий період дозрівання.
До мінусів винограду Валек відносять:
- примхливість до якості грунту;
- чутливість до вологи;
- потрібно великий простір для кущів.
Формування куща
Обрізка проводиться двічі на рік. Обпимальне навантаження 40-45 вічок на кущ. Восени видаляються старі і сухі лози. У разі необхідності після зав’язування ягід проводиться нормування врожаю. На одному плодоносному пагоні залишають не більш як 2 грон.
Підживлення винограду
Навесні виноградники підживлюють азотними мінеральними добривами. Це мінерал забезпечує хороший ріст зеленої маси. Влітку під кущі вносять гранульовані добрива з високим вмістом азоту і фосфору. Завдяки цим мікроелементам прискорюється дозрівання ягід. Кожні 2 роки допускається добриво органікою. Вони вносяться тільки пізньої осені, так як можуть негативно впливати на смакові якості ягід.
Боротьба з хворобами і шкідниками
Незважаючи на високу стійкість сорту до грибкової інфекції не зайвою буде профілактика хвороб. З цією метою кущі обприскують розчинами фунгіцидів. Захід проводиться не менше як 2-3 рази за сезон.
Виноград ВАЛЬОК / valyok можуть пошкоджувати і шкідники.
Для захисту врожаю від ос біля кущів ставлять ємності з солодкою водою і отрутою. Комахи охоче поїдають такий розчин, а плоди залишаються неушкодженими.
Рекомендації при посадці саджанців винограду.
- Оберіть добре дренований, родючий ґрунт;
- Виберіть сонячне місце, захищене від сильних вітрів, щоб рослина отримувала достатньо сонячного світла;
- Викопайте яму розміром 60х60x60 см, щоб забезпечити достатньо простору для кореневої системи;
- На дно ями покладіть дренажний шар з гравію або битої цегли, потім додайте компост або перегній для покращення родючості ґрунту;
- Установіть саджанець так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту, засипте коріння підготовленою ґрунтовою сумішшю, ущільнюючи землю навколо кореневої системи;
- Після посадки рясно полийте саджанець (3-4 відра води), сформуйте поливальну лунку і замульчуйте пристовбурне коло для збереження вологи;
- Встановіть опору поруч із саджанцем для підтримки росту та формування лози.
- Протягом першого року регулярно поливайте саджанець, особливо в посушливі періоди, щоб забезпечити оптимальні умови для вкорінення і росту.
ВАЖЛИВО: Ні в якому разі не можна ставити коріння на органічне добриво. Коріння можуть "підпалитись".
Логістика
ДОСТАВКА, ПОСТАВКИ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ, HoReCa.
HoReCa
Досвід співпраці з закладами
та установами.
та установами.

Відправка замовлення
на наступний день.
на наступний день.

Доставка по Україні
1-2 дні.
1-2 дні.

Налагоджена відправка
у 23 країни світу.
у 23 країни світу.
Вартість доставки одної чи трьох пляшок вина майже не відрізняється ...
Навіщо "два рази вставати"? :)
Навіщо "два рази вставати"? :)
Пропоную додати у кошик:

Вино
Вино сухе, червоне, марочне.
Врожай - 2021 року.
Вміст спирту - 16%.
Ємність - 500 мл.
На основі винограду "Одеський чорний".
Врожай - 2021 року.
Вміст спирту - 16%.
Ємність - 500 мл.
На основі винограду "Одеський чорний".
295 грн.
Додати